Główka FIN JIG

Główka FIN JIG przeznaczona jest do połowu ryb drapieżnych metodą wolnego opadu. Uzbrojona w gumowy wabik i odpowiednio prowadzona przynęta bywa bardzo skuteczna zwłaszcza przy połowie okoni.Trójkątny kształt główki pozwala osiągnąć niepowtarzalną pracę przynęty, która podczas opadanie delikatnie lusterkuje, a w momencie podszarpywania wykonuje nieskoordynowane ruchy na boki co do złudzenia przypomina opadającą martwą rybę.

Firma MANYFIK , spełniając życzenia naszych klientów postanowiła pomalować owe główki, co znacznie podnosi ich walory wędkarskie i estetyczne.
Szeroka gama kolorów, wklejone oczka, kształt i zastosowane do ich produkcji bardzo ostre haczyki czynią z FIN JIG przynętę, która nie ma równych w swojej klasie.

Czytaj więcej - Karol Zacharczyk

MAGICZNE KULE, CZYLI "CZEBURASZKI"
Ostatnie kilkanaście lat charakteryzuje się niebywałym wprost rozwojem gum, czyli przynęt silikonowych. Do tej chwili powstało i jest dostępnych w handlu tysiące ich modeli. Większość mniej lub bardziej wiernie imituje naturalny pokarm drapieżników. Łowimy na nie, nie tylko wszystkie drapieżniki, ale także ryby niedrapieżne takie jak: wzdręgi, płocie, leszcze, a nawet karasie , liny i ... karpie. Niektóre z tych przynęt mają fabrycznie zmontowane w korpusie obciążenie wraz z hakiem.
Chcę jedynie napisać kilkanaście, mam nadzieję pomocnych, akapitów o moich sposobach zbrojenia „gum”. Czyli o sposobach umieszczania haków (w tym kotwiczek) w przynętach „silikonowych”.
Uzbrajając „gumę” musimy koniecznie wziąć pod uwagę jej wielkość i masę (co jest powiązane z ciężarem właściwym materiału, z którego została wykonana), a także: głębokość i prędkość nurtu wody w łowisku, prędkość (szybkość) opadu przynęty, który chcemy osiągnąć oraz... grubość linki jaką łowimy. Współzależności są, bądź wydają się, proste. Im głębsze jest łowisko, im nurt wody jest szybszy, im chcemy osiągnąć szybszy opad, im większa jest przynęta - tym stosujemy cięższe główki.
W niektórych niemieckich łowiskach nie wolno stosować „tradycyjnych” główek jigowych. Wymyślono tam bardzo ciekawy sposób na uzbrojenie gumy jest to zwykle ołowiana, barwy najczęściej czerwonej lub jasnożółtej wręcz fluo kulka z dwoma zatopionymi w metal zaczepami. Do jednego z nich mocujemy agrafkę z krętlikiem do drugiego hak z nanizaną nań przynętą. W porównaniu do haków na stałe połączonych z ołowiem praca systemów z elastycznie połączonym obciążeniem jest dużo bardziej wszechstronna. Taki system po kontakcie z dnem odbija w bok, natomiast sztywny jig osiada na podłożu nieruchomo. Jako, że większość drapieżników atakuje najczęściej w chwili zetknięcia przynęty z dnem. Jest to często decydujący moment ruchu i to w najważniejszej chwili prezentacji przynęty! Więcej ruchu powstaje także przy najlżejszych szarpnięciach w trakcie prowadzenia przynęty, która dzięki elastycznemu połączeniu z ciężarkiem reaguje bardzo żywo na każde spowolnienie, bądź przyspieszenie. A takiemu zachowaniu, w odpowiednim miejscu, mało który drapieżnik jest w stanie się oprzeć.
Zestaw ma jeszcze tę zaletę, że nie sposób podczepić nim rybę.
Czeburaszki produkowane przez firmę Manyfik oferowane są gramaturze 2-24g,co w zupełności zaspakaja wymagania wędkarzy łowiących w płytkich jak i głębokich zbiornikach, zarówno na małe bądż duże przynęty.Ponadto agrafki do których montuje się przynętę zrobione są z cienkiego, aczkolwiek bardzo mocnego drutu, który nie prostuje się nawet w czasie uwalniania przynęt z zaczepów.

Główka FIN JIG 2,5 3,5 5 7 10
HAK No 4 No 4 No 4 - -
HAK No 2 No 2 No 2 - -
HAK No 1 No 1 No 1 - -
HAK No 2/0 No 2/0 No 2/0 - -
HAK - - - No 3/0 No 3/0

Wersje kolorystyczne

fj1

FJ01

fj2

FJ02

fj3

FJ03

fj4b

FJ04

fj5b

FJ05

Podgląd 3D

Szukasz innej przynęty?