Manyfik SYSTEM

Firma MANYFIK widząc ogromne zainteresowanie wędkarzy łowiących główką typu czeburaszka, postanawiła zaproponować nową, rewelacyjną przynętę nazwaną Manyfik SYSTEM.

Połączenie czeburaszki, obrotówki i gumy (twister lub ripper) pozwoliło stworzyć przynętę, której absolutnie żaden drapieżnik nie jest w stanie się oprzeć.

Zastosowanie haka z dużym oczkiem pozwala swobodnie i w naturalny sposób poruszać się gumowej przynęcie, a wabik w postaci małej paletki nie raz udowodnił atrakcyjność przynęty przy łowieniu sandaczy, szczupaków i okoni.

Manyfik SYSTEM nadaje się zarówno do łowienia z opadu jak i do jednostajnego prowadzenia. Dzięki swojej budowie doskonale sprawdza się przy obławianiu różnych partii wody, zarówno rzek jak i jezior.

Czytaj więcej - Karol Zacharczyk

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyprodukowany przez firmę Manyfik połączenie czeburaszki z… a jakże z wirującą paletką, czyli skrzydełkiem. Powiecie Państwo - połączenie główki jigowej, przez dodanie wirującej paletki jest niczym nowym, bo Amerykanie dawno to wymyślili. Prawda, ale „Manyfik System” tak naprawdę jest …przemyślną błystką obrotową o specyficznej konstrukcji.
Umiejscowienie skoncentrowanego ciężaru z przodu i zastosowane w konstrukcji najwyższej jakości elementy sprawiają, że skrzydełko ciągle i bez zakłóceń obraca się wokół osi dodatkowo„ożywiając” nanizaną na hak o prostym oczku gumę lub uwiązanego na jego trzonku jiga. Wirujące skrzydełko bardzo ładnie spowalnia też opad przynęty, dodatkowo ją uatrakcyjniając. Zachodzi jednak pytanie, czy jest to „broń absolutna”? Tu muszę przyznać, że testowałem je we wrześniu w jednym z polskich jezior, okonie atakowały przynętę bez zastanowienia.
Reasumując uważam, że obrotówki typu „Manyfik system” powinny znaleźć się w pudełku każdego szanującego się spinningisty. Tym bardziej, że wybór obciążeń i kształtów paletek wpływających na tempo opadania przynęty jest naprawdę bardzo duży.

Manyfik SYSTEM 3, 4, 5 6, 8, 10 12, 15, 18 20, 24, 35
HAK No 6 No 1 No 2/0 No 3/0
PALETKA No 1 No 2 No 3 No 4
DŁUGOŚĆ BEZ GUMY 4,5 cm 6cm 7cm 7,5 cm
PROPONOWANA WIELKOŚĆ GUMOWEJ PRZYNĘTY 4 - 5,5 cm 6 - 7,5cm 8 - 9cm 10 - 12cm

Wersje kolorystyczne

MSS

MSS

MSG

MSG

wszystko

Manyfik SYSTEM

Podgląd 3D

Szukasz innej przynęty?