Manyfik SYSTEM PIKE

System Manyfik PIKE to przynęta przeznaczona do łowienia szczupaków w płytkich i zarośniętych zbiornikach.

Wabik ten został uzbrojony w duży i mocny hak oraz paletkę, która dzięki swemu kształtowi i wielkości pozwala na prowadzenie przynęty w płytkiej wodzie nad roślinnością wodną. W nieco głębszych zbiornikach doskonale nadaje się do łowienia techniką wolnego opadu.

Zastosowanie luźnego połączenia gumowego wabika z obciążeniem (tak jak w czeburaszce) powoduje naturalną pracę przynęty nawet przy wolnym jej prowadzeniu.

Czytaj więcej - Karol Zacharczyk

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyprodukowany przez firmę Manyfik połączenie czeburaszki z… a jakże z wirującą paletką, czyli skrzydełkiem. Powiecie Państwo - połączenie główki jigowej, przez dodanie wirującej paletki jest niczym nowym, bo Amerykanie dawno to wymyślili. Prawda, ale „Manyfik System” tak naprawdę jest …przemyślną błystką obrotową o specyficznej konstrukcji.
Umiejscowienie skoncentrowanego ciężaru z przodu i zastosowane w konstrukcji najwyższej jakości elementy sprawiają, że skrzydełko ciągle i bez zakłóceń obraca się wokół osi dodatkowo„ożywiając” nanizaną na hak o prostym oczku gumę lub uwiązanego na jego trzonku jiga. Wirujące skrzydełko bardzo ładnie spowalnia też opad przynęty, dodatkowo ją uatrakcyjniając. Zachodzi jednak pytanie, czy jest to „broń absolutna”? Tu muszę przyznać, że testowałem je we wrześniu w jednym z polskich jezior, okonie atakowały przynętę bez zastanowienia.
Reasumując uważam, że obrotówki typu „Manyfik system” powinny znaleźć się w pudełku każdego szanującego się spinningisty. Tym bardziej, że wybór obciążeń i kształtów paletek wpływających na tempo opadania przynęty jest naprawdę bardzo duży.

Manyfik SYSTEM PIKE 4 5, 6 8, 10
HAK No 2/0 No 2/0 No 2/0
PALETKA No 2 No 3 No 3,5
DŁUGOŚĆ 7 cm 7 cm 7 cm
PROPONOWANA DŁUGOŚĆ GUMOWEJ PRZYNĘTY 8-12 cm 8-12 cm 8-12 cm

Wersje kolorystyczne

pike black

MSP

pike 2017

Manyfik SYSTEM PIKE

Podgląd 3D

Szukasz innej przynęty?