Manyfik System

24.01.2022

Manyfik System
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyprodukowany przez firmę Manyfik połączenie czeburaszki z… a jakże z wirującą paletką, czyli skrzydełkiem.

Powiecie Państwo – połączenie główki jigowej, przez dodanie wirującej paletki jest niczym nowym, bo Amerykanie dawno to wymyślili. Prawda, ale „Manyfik System” tak naprawdę jest …przemyślną błystką obrotową o specyficznej konstrukcji.
Umiejscowienie skoncentrowanego ciężaru z przodu i zastosowane w konstrukcji najwyższej jakości elementy sprawiają, że skrzydełko ciągle i bez zakłóceń obraca się wokół osi dodatkowo„ożywiając” nanizaną na hak o prostym oczku gumę lub uwiązanego na jego trzonku jiga. Wirujące skrzydełko bardzo ładnie spowalnia też opad przynęty, dodatkowo ją uatrakcyjniając. Zachodzi jednak pytanie, czy jest to „broń absolutna”? Tu muszę przyznać, że testowałem je we wrześniu w jednym z polskich jezior, okonie atakowały przynętę bez zastanowienia.
Reasumując uważam, że obrotówki typu „Manyfik system” powinny znaleźć się w pudełku każdego szanującego się spinningisty. Tym bardziej, że wybór obciążeń i kształtów paletek wpływających na tempo opadania przynęty jest naprawdę bardzo duży.

Karol Zacharczyk

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

We are waiting for you!

We test our lures frequently – of course in places that are natural
for the fishing process. You will often find us close to the water.

However, there is always a range where we are, and in our office we leave
a team of experts in our office, ready to support your fishing adventure.