Manyfik System

24.01.2022

Manyfik System
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyprodukowany przez firmę Manyfik połączenie czeburaszki z… a jakże z wirującą paletką, czyli skrzydełkiem.

Powiecie Państwo – połączenie główki jigowej, przez dodanie wirującej paletki jest niczym nowym, bo Amerykanie dawno to wymyślili. Prawda, ale „Manyfik System” tak naprawdę jest …przemyślną błystką obrotową o specyficznej konstrukcji.
Umiejscowienie skoncentrowanego ciężaru z przodu i zastosowane w konstrukcji najwyższej jakości elementy sprawiają, że skrzydełko ciągle i bez zakłóceń obraca się wokół osi dodatkowo„ożywiając” nanizaną na hak o prostym oczku gumę lub uwiązanego na jego trzonku jiga. Wirujące skrzydełko bardzo ładnie spowalnia też opad przynęty, dodatkowo ją uatrakcyjniając. Zachodzi jednak pytanie, czy jest to „broń absolutna”? Tu muszę przyznać, że testowałem je we wrześniu w jednym z polskich jezior, okonie atakowały przynętę bez zastanowienia.
Reasumując uważam, że obrotówki typu „Manyfik system” powinny znaleźć się w pudełku każdego szanującego się spinningisty. Tym bardziej, że wybór obciążeń i kształtów paletek wpływających na tempo opadania przynęty jest naprawdę bardzo duży.

Karol Zacharczyk

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Czekamy na Ciebie!

Nasze przynęty często testujemy – oczywiście w miejscach, które są naturalne
dla procesu wędkowania. Znajdziesz nas często blisko wody.

Jednak tam, gdzie jesteśmy, zawsze jest zasięg, a w naszym biurze pozostawiamy
zespół ekspertów, gotowych, aby wesprzeć Twoją wędkarską przygodę.